Сушка дерева твердих та мяких порід із функцією зволоження

Що потрібно для сушіння деревини?

Ті, хто працює з масивом дерева, чудово знають, наскільки важливий такий показник як рівень вологості. Недобросовісно висушена порода дерева вже в готовому вигляді, у виробі, може за якийсь час викривитися, отримати тріщини, а зовнішнє лаковане покриття - потріскатися. Крім цього, вироби із сирого дерева - ненадійні, хиткі, не витримують навантажень. Вологе дерево схильне до ураження грибками та різними комахами-шкідниками. У зв'язку з усім переліченим деревину, до початку роботи з нею, необхідно ретельно висушити. На сьогодні існують два основні методи сушіння деревини:

  • природний, можливий для проведення в побутових умовах;
  • штучний, з використанням спеціального обладнання для сушіння дерева на підприємствах.

Для видалення вологи з деревини власними силами підійде приміщення без протягів, але з надходженням свіжого повітря. Дерево необхідно покласти на рівну поверхню, щоб уникнути деформацій.

Якісно просушена деревина відмінно стругається та міцно склеюється. Сушити можна як бруси й дошки, так і цілі колоди, проте для них буде потрібно більше часу.

Сушильне устаткування для деревини

У меблевому виробництві необхідно використовувати лише якісно просушену деревину, тому нещодавно зрубані дерева для цього не підійдуть. Спершу необхідно знизити рівень вологості дерева, провести сушіння дощок і брусів.

Вологість дерева - це співвідношення кількості вологи до маси цілком висушеного дерева, що виражається у відсотках. Нещодавно зрубане дерево має вологість 60 - 90%. Це значення може відрізнятися у різних порід і залежно від місяця зрубу.

Для проведення будівельних робіт з деревом слід зменшити його вологість до показника 10 - 15%, а для виготовлення меблів - до 8 - 10%. На фабриках для цього застосовують спеціальне сушильне устаткування для деревини, дотримуючись всіх правил сушіння.

Типи сушіння для дерева на виробництві

Виробниче сушіння деревини буває:

  • контактне;
  • у рідкому середовищі;
  • у сушильній камері для дерева;
  • у високочастотному електричному полі;
  • вакуумна сушка деревини.

У результаті суха деревина поділяється на категорії:

  1. Високої якості: для виготовлення машин та приладів, виробництва музичних інструментів, авіадеталей, лиж.
  2. Підвищеної якості: для меблів.
  3. Середньої якості: для вікон, дверей.
  4. Рядова: для будівництва.

Обираючи дерево для виробництва меблів майстри компанії Masiv надають перевагу матеріалові підходящої категорії. За необхідності сушіння застосовуються спеціальні сушильні камери для деревини.