Ремонт квартири – з чого почати?

Ось тут якраз і настає момент, коли важливо не помилитися, а для цього краще звернутися до професіонала, інакше може трапитися так, що планування квартири, яке ви зробили на власний розсуд, недостатньо зручне, а деталі: шпалери, меблі, килими, які подобалися вам окремо, разом не доповнюють, а суперечать один одному. Такі моменти на етапі задуму зможе виявити тільки професіонал.

Як розпочати ремонт квартири правильно?

У цій статті ми розповімо, з чого почати та як краще організувати ремонт квартири, будинку чи окремої кімнати. Ви дізнаєтесь, як зробити перепланування, розставити меблі, зробити схему електрики, які матеріали використати та який стиль дизайну інтер'єру вам підійде. Для початку подумайте, який ремонт вам потрібен - косметичний чи капітальний. Якщо загальне планування квартири, розміщення електроточок та освітлення в квартирі вас влаштовує, слід розглянути варіант косметичного ремонту. Це обійдеться дешевше та заощадить ваш час. Якщо ви хочете кардинально поміняти інтер'єр - перше та найголовніше, що слід зробити - це добре все спланувати.

Обираємо стиль

Стиль — це єдність художнього напрямку, гармонійна сукупність рис і характерних особливостей створюваного інтер’єру. Вдалий дизайн інтер’єру – це насамперед стиль інтер’єру. Стилі поділяються на класичні (ампір, барокко, арт-деко, прованс тощо), сучасні (хай-тек, лофт, мінімалізм, скандинавський стиль) та комбіновані стилі (еклектика, поп-арт, ф’южн). Обираючи стиль, керуйтеся не тільки вашим смаком та вподобаннями, але й фінансовими можливостями. Одне й те саме приміщення, оформлене в різних стилях, може кардинально відрізнятися по часу виконання ремонтних робіт та вартості.

Заміри та креслення

Почніть із загального обмірного креслення приміщення, в якому запланований ремонт. Зараз існує багато комп'ютерних програм для креслень, але початкові обміри все ж краще робити на папері. Візьміть рулетку, аркуші та олівець, ретельно заміряйте всі стіни, проєми та відкоси в квартирі. Почати заміри краще від вхідних дверей та йти по колу, закінчивши там, де почали. Спочатку зробіть чорнове креслення із загальними розмірами (одразу зробити точне креслення у вас не вийде). Згодом ви зможете його перемалювати з уточненням всіх деталей, або перенести на комп'ютер. Далі позначте висоту віконних проємів, відстань від стелі та підлоги, глибину підвіконь та ніш під радіатори. Позначте на кресленні точне положення каналізації на кухні та у ванній кімнаті, місце газового котла, лічильників та інших стаціонарних пристроїв з обмеженою можливістю переміщення.

Зонування та перепланування квартири

Щоб зробити вашу домівку зручною, комфортною та естетично привабливою, потрібно усвідомити роль функціональних зон (сон, прийом їжі, відпочинок, дозвілля). Функціональне зонування - це злиття або розмежування простору залежно від його призначення. Функціональне зонування залежить від площі приміщення, кількості мешканців, стилю життя, традицій та інших факторів. Хтось проводить більше часу на роботі, а дім - це місце сну і відпочинку. Хтось працює на дому за робочим столом. Хтось любить влаштувати вечірку і запросити гостей. Для інших вдома має бути тиша. Саме від ваших звичок, темпераменту та стилю життя залежить, як планувати інтер'єр.

Планування в першу чергу потрібне для раціонального використання площі, розділення функціональних зон та збільшення комфорту від перебування в приміщенні (це справедливо також для розташування меблів). Перед тим як почати ламати стіни, добре обдумайте, як ваша родина зазвичай проводить час вдома. Які рішення підійдуть найкраще для комфортного проживання всіх членів сім'ї. Далі слід дізнатись, які стіни є несучими, а які можна демонтувати. Пам'ятайте, що перепланування без відповідного дозволу є незаконним. Зробіть копію обмірного креслення та позначте на ньому перегородки, які плануєте демонтувати - план демонтажу. Також необхідно зробити креслення майбутнього планування та позначити на ньому перегородки, які плануєте додати - план монтажу та перепланування (саме по ньому ви плануватимете всі подальші роботи).

Інші статті

Стрічкові сходи з натурального дерева

Стрічкові сходи з натурального дерева

Якщо вам необхідно встановити в будинку, котеджі чи квартирі сходи, ми рекомендуємо звернути увагу на стрічкові дерев'яні сходи, що відрізняються особливою витонченістю та красою.