Стрічкові сходи з натурального дерева

У компанії Масив виготовляють сходи будь-якої складності, від розробки дизайну та складання проекту – до монтажу.

Відмінності сходів стрічкових

Навісні стрічкові сходи за своєю конструкцією – це традиційні сходи зі сходинками, тятиви яких виготовлені зі сталевої стрічки, з натуральних чи синтетичних складових.

Часто такі вироби виготовляються з цінних деревних порід, а у сходинки можуть вбудовуватися спеціальні декоративні накладки з натурального чи штучного каменю, що поєднуються з оздобленням підлоги.

Дерево – чудовий матеріал для сходових стрічкових конструкцій, оскільки воно легко піддається обробці. До того ж це теплий матеріал, що надає затишку та добротності будь-якому приміщенню.

Стрічкові сходи відмінної якості прикрасять інтер'єр, зроблять його дорогим і розкішним. Але щоб надати сходам по-справжньому оригінального вигляду, можна замовити сходи з художнім різьбленням.

На відміну від бетонних і кам'яних сходів дерев'яні - значно легші, тому навантаження від них як на покриття для підлоги, так і на фундамент загалом буде набагато меншим.

Види дерева для виготовлення сходів

Деревина – екологічно чистий та безпечний матеріал, тому багато хто воліє його обрати як сировину для виготовлення сходів та корпусних меблів. Які ж породи дерева найпопулярніші в облаштуванні інтер'єрів, і чому саме їм надають перевагу?

  1. Бук та дуб. Головні відмінності цих порід - витривалість, міцність, довговічність, нескладність обробки та відсутність схильності до процесів гниття. Вироби з дуба та бука також привабливі зовні.
  2. Береза. Ця деревина відрізняється тим, що не має вираженого деревного візерунка, а ще вона прийнятна за ціною.
  3. Клен. Цей вид дерева непористий, що робить його стійким до впливу зовнішніх факторів, проте він важко піддається обробці. Має підвищену міцність.
  4. Сосна. Дешева деревина, хоча досить міцна й легка в обробці. Швидко, порівняно з іншими видами дерев, стирається, тому краще використовувати її для сходових конструкцій, призначених для нечастого використання.
  5. Ясен. Цей вид деревини відрізняється специфічною будовою волокон, завдяки чому він перевершує навіть дуб за міцністю та стійкістю. До того ж, він нескладний в обробці.
  6. Модрина. Доступна за ціною, досить міцна та надійна деревина.

Гнуті деталі стрічкових сходів: складності виробництва

Під час виготовлення стрічкових гнутих сходів має значення якість кожної складової. І якщо гнутий метал – це відносно легко досяжний результат, що деревину без навичок і спеціального обладнання зігнути неможливо. Отже, гнуті деталі з дерева виробляються в три етапи:

  • гідротермічна обробка;
  • процес гнуття;
  • сушіння.

Саме гідротермічна обробка деревини, що насправді означає обробку парою низького тиску в котлах, і робить її пластичною. Процес відбувається за температури 100⁰ С, за рівня вологості - 30 відсотків.

Гнуття деталей проводять разом з шиною на гідравлічному або механічному пресі, а звідти відправляють на сушіння. Сушіння гнутих виробів триває близько 8-и годин, після чого вони витримуються ще 24 години - для набуття остаточної форми. Після сушіння заготовки обробляються на спеціальному верстаті, в результаті чого виходять гнуті деталі майбутніх сходів.

У компанії Masiv, крім виробництва якісних меблів на замовлення, ми також пропонуємо послуги з виготовлення вишуканих дерев'яних сходів різних видів та стильових рішень.

Інші статті